تنوع ابعاد در طول و عرض کاغذ دیواری به چه صورت است؟

تنوع ابعاد در طول و عرض کاغذ دیواری به چه صورت است؟

آیا تصمیم به نصب کاغذدیواری دارید؟ می‌خواهید کاغذ دیواری قدیمی خود را عوض کنید؟ انتخاب شما نصب کاغذ دیواری بر روی همه‌ی دیوار های ساختمان است؟ یا فقط بخشی از آن؟ امروزه بسیاری از افراد، همه و یا بخشی از دیوار‌های منزل خود را کاغذ دیواری می‌کنند؛ کاغذ دیواری جلوه و زیبایی قابل توجهی به منزل شما می‌بخشد و باعث می‌شود تا دکوراسیون شما، نمای اصلی خود را نشان دهد؛ کاغذ دیواری‌ها با قابلیت‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند تا مشتریان بنا به استفاد‌ی خود حق انتخاب داشته باشند؛ از جمله قابلیت‌های یک کاغذ دیواری مناسب به قابل شست و شو بودن، عدم تغییر رنگ در برابر نور خورشید می توان اشاره کرد.

باید توجه داشته باشید که برای چه مکان و فضایی می‌خواهید کاغذ دیواری انتخاب کنید و اولویت شما با کدام قابلیت است‌‌. برای مثال اگر شما به دنبال کاغذ دیواری برای اتاق کودک خود هستید قابلیت شست و شو بودن آن بسیار حیاتی و ضروری ست؛ چرا که احتمالا کودک شما بر روی کاغذ دیواری انواع لکه‌ها را ایجاد خواهد کرد؛ این قابلیت خیال شما را برای از بین بردن لکه‌ها تا حدودی راحت می‌کند.

اگر کاغذ دیواری را برای مکان و فضای باز می‌خواهید، بهتر است تا به قابلیت عدم تغییر رنگ و رنگ پریدگی اهمیت ویژه‌ای بدهید. چرا که در فضای باز امکان تابش نور خورشید بسیار بالاست و کاغذ دیواری شما با داشتن این قابلیت، از نور خورشید به میزان قابل توجهی مصون می‌مانَد.

تنوع و داشتن طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، ویژگی است که برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است. تناسب رنگ با دکوراسیون منزل مسئله ی بسیار مهمی است؛ بسیاری از افراد گاها به دنبال رنگ های بسیار خاص و متفاوت هستند که تنها در برخی از انواع کاغذ دیواری پیدا خواهد شد.

این مسئله در مورد طرح هم صدق می‌کند؛ بعضی افراد به دنبال طراحی‌ها و نقش‌های خاص هستند که به سختی در کاغذ دیواری ها پیدا خواهد شد؛ مسئله‌ای دیگر که برای همگان مهم است؛ کیفیت و کارایی کلی کاغذ دیواری هاست، اینکه کاغذ دیواری، از استحکام بالایی برخوردار باشد و در برابر لکه پذیری مقاومت نشان دهد بسیار مهم است.

افراد غالبا به دنبال آن هستند که در قبال هزینه‌ای که پرداخت میکنند، محصولی با طول عمر و ماندگاری بالا دریافت کنند. همانطور که می‌دانید دیوار‌های خانه با مساحت و ابعاد مختلفی طراحی شده‌اند و ما باید بنا بر ابعاد و اینکه آیا همه و یا بخشی  از دیوار قرار است کاغذ دیواری شود، متراژ مورد نظر را انتخاب کنیم.

 

 

کاغذدیواری‌ها در ابعاد مختلفی به فروش میرسند!

به طور معمول و استاندارد واحد شمارش کاغذ دیواری رول است و اندازه‌گیری آن، بر اساس متر مربع انجام می‌شود . قیمت هر رول  از کاغذ دیواری با توجه به نوع آن متفاوت است؛ طرح، جنس، کیفیت و قابلیت‌های مختلف، قیمت یک کاغذدیواری را از بقیه متمایز می‌کند.

هر فرد بنا بر اندازه و مساحت سطح مورد نظر خود، باید رول مورد نیاز را تامین کند. توجه داشته باشید، هنگامی که قرار است دیوار خود را اندازه گیری کنید؛ موارد اضافی را از اندازه گیری اصلی خود کم کنید؛ مواردی از قبیل در، پنجره، شوفاژ و لوازمی از این قبیل، مواردی هستند که باید از مساحت اصلی کم شوند تا متراژ واقعی به دست آید.

توجه داشته باشید که ارتفاع دیوار، باید به دقت اندازه گیری شود و طول و عرض آن  مشخص شود؛ کاغذ دیواری در طول و عرض‌های متنوعی عرضه میشود؛ کاغذ دیواری با عرض‌های مختلف مثل ۵۳، ۷۰، ۹۰، ۱۰۶، ۶۴،  و طول‌های متفاوت مثل ۱۰، ۸.۵، ۱۲.۵ و غیره ارائه می شود؛ سعی کنید تا اندازه گیری خود را  با دقت انجام دهید تا بتوانید کاغذ دیواری را یک تکه نصب کنید.

نصب یک طاقه کامل و یک تکه کاغذ دیواری، تاثیر زیادی در ایجاد زیبایی بصری و جلوه بهتر آن به دیوار منزل شما دارد. نگران اضافه ماندن قسمتی از کاغذ دیواری خود نباشید؛ این قسمت اضافه میتواند در مواجهه با آسیب‌های احتمالی مثل پارگی، ایجاد لکه و غیره به کمک شما بیاید؛ تا از آن استفاده کنید.

 

 

اگر می‌توانید، همیشه مقدار اضافه‌تری از رول کاغذ دیواری را تهیه کنید تا در هنگام بروز آسیب به مشکل برنخورید؛ طرح بعضی از کاغذ دیواری‌ها بسیار خاص بوده و بعد از مدتی به سختی پیدا می‌شوند؛ این مسئله ممکن است شما را برای جایگزین کردن به دردسر بیندازد. پس به طور کلی باید گفت که به هیچ وجه نگران مساحت‌های متفاوت و مختلف دیوار‌های منزل خود نباشید، چرا که کاغذ دیواری با متراژ و ابعاد مختلف می‌تواند در منزل شما به کار گرفته شود؛ اگر دکوراسیون شما مدرن یا کلاسیک است می‌توانید با نصب کاغذ دیواری، حتی بر روی یکی از دیوار‌ها، تغییرات قابل توجهی ایجاد کنید و جلوه‌ای متفاوت به منزل خود ببخشید.

توصیه ما به شما برای نصب کامل کاغذ دیواری، این است از رنگ‌های ملایم و ملیح استفاده کنید تا به راحتی با بقیه‌ی دکوراسیون منزل شما همخوانی ایجاد کند. رنگ‌های ملایم و طرح‌های ساده هیچ گاه قدیمی نمی‌شوند و شما تا سالیان سال می‌توانید از آن بهره مند شوید.

تاثیر رنگ‌ها در کاغذدیواری

رنگ‌ها می‌توانند تاثیر به سزایی در زیبا سازی منزل شما ایجاد کنند؛ شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی منحصر به فرد خود، برای هر قسمت از ساختمان و منزل، طرح و رنگ متفاوتی نصب کنید. قطعا طرح و رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب، اتاق کودک، سالن اصلی، آشپزخانه، حمام و دستشویی و غیره، هرکدام نیازمند طرح و رنگ خاص خود است چرا که هر محیط ویژگی و جلوه‌ی خاص خود را می‌خواهد.

 

 

در اندازه گیری دیوار، برای نصب کاغذدیواری دقت کنید!

نهایتا به شما توصیه می‌کنیم، تا با اندازه گیری دقیق، رول کاغذ دیواری خود را انتخاب کنید و به نصب آسان‌تر آن کمک کنید‌. رول کاغذ دیواری با ابعاد و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارد؛ که این مسئله امکان خرید راحت را برای شما فراهم می‌کند؛ چرا که در صورت نبود متراژ‌های مختلف، شما مجبور بودید، رول های نامناسب با متراژ مورد نظر خود را خریداری کنید. که در نهایت این کار، هزینه های گزاف و گاها مقدار کاغذ دیواری اضافی فراوان و بلااستفاده  برای شما به دنبال خواهدداشت.

 

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.