تفاوت موکت هتلی، اداری و خانگی

تفاوت موکت هتلی، اداری و خانگی

سالیان متمادی است که مجموعه‌ی پالاز با در دست داشتن علم روز دنیا و ماشین آلات پیشرفته صنعتی، روزانه نیاز مردم کشور‌و جهان را با کفپوش‌های نرم‌ و خوش طرح موکت برطرف می‌کند. ما درصدد هستیم بتوانیم با تولید محصولات بی‌نظیر و باکیفیت جلوه‌ای خاص به محیط شما ببخشیم.

برای انتخاب موکت برای فضای در دسترس نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. میزان تردد در محیط
 2.  میزان سایش موکت
 3.  وسایل ونوع چیدمان موجود
 4.  میزان آلودگی محیط
 5. آلرژی داشتن یا نداشتن افراد
 6.  احتمال احتراق محیط
 7.  گرمسیر یا سردسیر بودن منطقه
 8.  نوع لک‌های وارده بر کف
 9.  مرطوب ‌و نمدار بودن محیط
 10.  نوع پاکسازی وشستشوی انتخابی
 11.  نوع فضا
 12.  ابعاد محیط
 13. سبک دکوراسیون
 14.  راحتی تعویض وجابجایی

موکت‌های هتلی

صنعت هتل‌داری از جمله مشاغلی است که باید در آن به‌گونه‌ای عمل کرد که هم دیزاین مناسب، هم آسایش برای مهمانان، هم نظم و امنیت افراد در نظر گرفته شود، تا مسافران در دفعات بعد نیز به آنجا مراجعت نمایند. به‌علاوه باید برای ایجاد تجربه عالی و محبوبیت بیشتر نزد مشتریان، موکت‌ها ونمای کفپوش از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

تنوع در هزاران رنگ ‌و مدل موکت به معماران و دکوراتیوها در این عرصه کمک شایانی کرده تا هارمونی کفپوش با سایر پارامترهای موجود در فضا را به بهترین شکل ممکن کنار هم بچینند؛ بطوریکه حقیقتا در این محدودیتی نداشته و با خیال آسوده، فرآیند طراحی تا نصب را طی کنند.

هتل یکی از اماکن عمومی پرترافیک محسوب میشود، به همین دیلیل موکت آن باید با توجه به محیط، هم رنگ مناسب وهم ویژگی‌های مطلوبی را دارا باشد. وقتی خسته از سفر به هتلی برای اقامت چند روزه مراجعه میکنیم، اولین آیتم مهمی که به چشممان می‌آید، رنگ‌بندی آنجاست. ترجیح میدهیم رنگی باشد که حس آرامش را به ما تلقین کرده ‌و احساس رضایت‌مندی از انتخاب به ‌ما دهد.

 

 

بر همین اساس، متخصصان و روانشناسان رنگ‌های آبی، سبز، صورتی و بنفش که القاکننده‌ی حس آرامش هستند، را پیشنهاد میکنند. همچنین تلفیق رنگ‌‌های بالا با رنگ خنثی مانند خاکستری، آرامشی دو چندان را عرضه می‌کند. رنگ قهوه‌ای نیز رنگی است که حس رضایت را بهمراه دارد و سبب میشود تا مسافران دوباره برای تجربه این حس خوب، به آنجا برای استراحت‌ و سکنی برگردند.

تجربه اثبات کرده که برای محیط‌های پرآمد‌و شد باید از موکت‌های کات پایل با خاصیت ارتجاعی‌ و دوام بالا بهره برد. بدین منظور شرکت پالاز موکت‌هایی با الیاف مصنوعی مانند پلی‌امید را برای مکانهای پرتردد همچون هتل ارائه می‌دهد.  علاوه بر این موکت مورد استفاده میبایست ضد گردو غبار، ضدحریق، ضدحساسیت و عایق صدا و رطوبت باشد، تا برای مسافران امنیت خاطر بیاورد. با عایق‌بندی کف، یک محیط کم‌استرس و عاری از هرگونه هیجانات اضافی را برای مهمانان فراهم آورید.

موکت‌های اداری

ادارات نیز از جمله محیط‌های بسیار رفت‌و آمدی هستند که باید در انتخاب کفپوش حساسیت به خرج داد. موکت‌های تایل بدلیل راحتی در تعویض برای ادارات مناسب هستند. موکت‌های تایل را می‌توانید گاهی که از ان دلزده و خسته شدید، به شکل جدیدی بچینید. موکت تایل پالاز نیز در انواع طرح، رنگ و جنس با ویژگی‌های: وزن مناسب، تراکم بالا، پیچیدگی الیاف، بافت و روش تولید متفاوت با داشتن ضمانت تعویض و گارانتی کیفیت رابه شما مشتریان عزیز ارزانی می‌دارد. موکت رولی نیز از نوع لوپ (حلقوی) در ادارات بکار میرود که مقاومت زیادی در برابر ساییدگی دارند. بدلیل ارزانتر بودن موکت‌های رولی نسبت به تایل برای استفاده در سالن‌ها ومتراژ بالا مقرون به صرفه‌تر است. موکت در محیط اداری حس اعتماد وصمیمیت میدهد و راه رفتن روی سطح نرم فشار کمتری را به کارمندان وارد می‌آورد. هماهنگ شدن موکت با هر دکوراسیونی از ویژگی‌هایی بارز موکت‌های پالاز است.

 

 

موکت‌ها بخاطر شستشوی مداوم رنگ ودوام خود را ازدست میدهند، پس رنگی چرک تاب برای محیط‌های شلوغ به شما پیشنهاد می‌شود تا تعویض موکت در کوتاه مدت به شما تحمیل نشود. سعی کنید از خاصیت ضدلک بودن موکت‌های پلی‌آمید و نایلونی برای کاهش شستشو بهره‌مند شوید. البته کیفیت این موکت‌ها دراثر استفاده با بخارشوی افزایش می‌یابد، چون بخار موجب ضخامت بافت نایلون و پلاستیکی آن‌ها می‌شود. هیچ‌گاه موکت‌های شگ ‌و پرزبلند که براحتی براثر فشار کفش صدمه می‌بینند، را برای دفاترو ادارات خریداری نکنید. بعلاوه چون وجود محیطی ارام وداشتن سکوت از لازمه‌های تمرکز وتفکر است، موکتی که عایق سروصدا باشد، ضروری است. از طرف دیگر وجود دستگاه‌های الکترونیکی، فضا را با حجم زیادی الکتریسته ساکن روبرو می‌کنند، در اینجا کفپوشی ضدالکتریسیته ساکن نیازتان را رفع می‌کند. چرخ‌های صندلی‌های مدیریتی نیز در کوبیدگی و آسیبب بافت موکت نقش دارند. موکت کبریتی هم با قیمتی ارزان ‌و دوامی خوب میتواند کارتان را، راه بیندازد.

موکت‌های خانگی

در این زیر مجموعه دست شما باز است، میتوانید سلیقه شخصی خود را درکنار طرح‌های کلاسیک یا مدرن اعمال کنید. هنگامیکه تصمیم میگیرید برای اتاق خواب، پذیرایی، راهرو، پلکان‌ و یا آشپزخانه موکت مناسب خریداری کنید، باید شرایط افراد و فضا را هم زمان بسنجید.

اتاق خواب کودکان برای آنکه محل بازی و تخلیه هیجانات آنهاست، باید کفپوشی نرم مثل نوع پرزبلند و پشمی انتخاب گردد تا بتواند بیشترین حفاظت را از کودک شما بعمل بیاورد و ضد حساسیت نیز باشد. بسته به جنسیت فرزند خود از رنگ‌های شاد وخلاقانه برای اتاقش استفاده کنید.

اتاق خواب افراد بزرگسال چون مامن خوبی برای رفع خستگی‌های روزمره است، بهتر است از رنگ‌های ارامش بخش مثل ابی ‌و سبز و یا رنگ‌های خنثی مثل خاکستری استفاده شود؛ از رنگ‌های تند وهیجان اور مثل قرمز و نارنجی برای اتاق خواب پرهیز کنید. به علاوه کفپوش‌های شگ و پرزبلند چون زود کوبیده می‌شوند برای زیر تخت خواب مناسب نیستند، درعوض موکت‌های نایلونی که خاصیت ارتجاعی دارند را جایگزین کنید. برای آشپزخانه که در معرض لک‌های روغن‌ و چربی است، استفاده از موکت‌های تیره رنگ ضدلک  وضدحریق برای جلوگیری از خطرات احتمالی پیشنهاد میشود.

 

 

برای هال و پذیرایی از رنگ‌های خنثی و موکت‌های مجلل پرزبلند برای داشتن بهترین دکوراسیون بهره بگیرید تا چیدمان جالبی حاصل آید. هم چنین برای راهروها و پلکان که رفت وآمد در آنجا زیاد است، میتوانید موکت‌های نایلونی را خریداری کنید که در برابر سایش مقاوم اند. اگر کسی از اعضای خانواده‌تان آلرژی دارد، از موکت‌های ضدحساسیت پشمی پالاز بعنوان کفپوش استفاده کنید. همچنین در اتاق کارتان اگر مانیتور ولپ‌تاپ دارید، موکت‌های ضدالکتریسیته ساکن، عالی هستند. همه اینها را گفتیم ولی اگر خانه‌ای کوچک دارید حتما و حتما  رنگ‌های روشن را برای بزرگتر جلوه‌ دادن منزل، بکار ببندید.

آخرین مطالب بلاگ

نصب لمینیت بر روی سرامیک

یکی از بهترین کفپوش‌ها که مزایای زیادی دارد کفپوش لمینیت است. نصب لمینیت بر روی کاشی سرامیکی یکی از بهترین انتخاب‌ها است. مخصوصا زمانی که کاشی فرسوده باشد و دیگر نما و جلوه‌ای نداشته باشد. نصب لمینیت بر روی سرامیک بسیار راحت و آسان است و اصلا دردسر ندارد طول عمر بالا و طراحی خاص لمینیت‌ها آ‌ن‌ها را در برابر ضربه و رطوبت مقام کرده است و امروزه سبب شده تا لمینیت‌‌ها جای کفپوش‌های دیگر مثل سرامیک را ...

مشاهده بیشتر >

نصب لمینیت بر روی گرمایش کف

در دهه‌های اخیر بنا بر استقبال گسترده مردم از لمینیت‌ها و همچنین متقابلا پیشرفت سیستم گرمایشی کف ساختمان‌ها و جذب مشتریان زیادی به سوی این دو محصول، سوالاتی برای خریداران پیش می‌آید. سوالاتی از این قبیل که آیا استفاده لمینیت‌ها و سیستم گرمایشی با یکدیگر ممکن است؟ آیا در خانه‌ها و ساختمان‌هایی که به سیستم گرمایشی مجهز هستند می‌شود از پارکت لمینیت استفاده کرد؟قابل ذکر است که بگوییم با در نظر گرفتن ا...

مشاهده بیشتر >

نحوه ساخت لمینیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی محصولات جدید و مناسبی برای دکوراسیون داخلی به بازار عرضه می‌گردند که ما امروز قصد معرفی یکی از این محصولات را داریم. لمینیت‌ ها نوعی از کفپوش‌ها هستند که امروز مورد استفاده عده کثیری از مردم و همچنین طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید در چند دهه اخیر پارکت‌های چوبی به عنوان یکی از اصلی‌ترین رکن‌های تغییر دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما ب...

مشاهده بیشتر >

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

  شعب :

  خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

  نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
  کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.