تاثیر نور کاغذدیواری بر نور فضا

تاثیر رنگ کاغذدیواری بر نور فضا

دیوار‌ها جزء مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده در هر ساختمانی محسوب می‌شوند زیرا که تشکیل دهنده قسمت عمده‌‌ای از ساختمان هستند و در نتیجه جلوه و نمایی که به خانه یا محیط‌های اداری و کاری می‌دهند تاثیر به سزایی در سبک و طرح دکوراسیون داخلی خانه دارد‌. اغلب مردم برای دیوار‌ها به دنبال محصولی می‌روند که علاوه بر پوشش دهی و کیفیتی که دارد بتواند نور فضا را کنترل کند و سبب تیرگی خانه نشود و در پی آن به سراغ محصولاتی نظیر کاغذدیواری‌ ها، پوستر‌های دیواری و... می‌روند که امروز مبحث مورد مطالعه ما تاثیر کاغذ دیواری بر نور فضا می‌باشد.

تاثیر به کار بردن کاغذ دیواری‌ها در نور محیط

اغلب مردم گمان می‌کنند که نور فضا تنها بستگی به این عامل دارد که آن محیط تا چه حدی نور‌گیر باشد یا اینکه چه تعداد پنجره در فضا وجود دارد که سبب انتقال نور به فضای درون ساختمان شود و موارد دیگری در نور فضا تاثیر ندارد. اما طراحان و متخصصان دکوراسیون داخلی این باور را، باوری غلط دانسته‌اند و بر این باورند که اشیا و وسایل خانه و رنگ سطوح کف، دیوار و حتی سقف‌ها نیز در کنترل نور در خانه تاثیر به سزایی دارند.

بنابراین در اکثر خانه‌‌هایی که به سبک امروزی طراحی و چیده شده‌اند نورپردازی فضا نیز از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد و در واقع علم بر این موضوع واقف است که چه نوری برای فضاهای ساختمانی لازم بوده و چه نوع رنگی و طرحی برای منزل احتیاج است. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

در پی این موضوع باید به این ‌نکته هم توجه داشت که چه میزان نوری برای هر فضا باید در نظر گرفته شود. پس در نتیجه شما می‌توانید با انتخاب صحیح رنگ کاغذ دیواری‌ها، نورپردازی و نوع آن به صورت کاملا حرفه‌ای تاثیر به سزایی در ایجاد جلوه ظاهری و حتی زیبایی فضای منزلتان داشته باشید.

 

 

حتی در چند دهه اخیر با هدف بیشتر جلوه دادن کالا از هنر نورپردازی در اکثر شرکت‌ها استفاده شده و این خود نشان دهنده اهمیت نور در جلوه دادن منزل می‌باشد. نکته بسیار جالب در این زمینه این است که نورپردازی فقط در شب به‌ کار‌برده نمی‌شود و‌ کاربرد گسترده دیگر آن به‌ کارگیری آن در ساختمان‌هایی است که نورگیری آنها بسیار کم است و تقریبا در تمام 24 ساعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاغذ دیواری‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی موجود می‌باشند که انتخاب آن‌ها تا حدودی بسته به سلیقه شخصی خریداران دارند. اما با وجود بعضی کاغذ دیواری‌هایی در ‌رنگ‌های به شدت روشن و یا بعضی دیگر که در رنگ‌های تیره موجود می‌باشند، باید خدمت شما بگوییم که رنگ‌های روشن دارای این ویژگی است که می‌تواند بیش از 80 درصد نور فضا را در خود منعکس کند و فضایی روشن و پر نور‌ را جلوه دهد. اما کاغذ دیواری های تیره تنها 4 درصد از نوری که از فضا دریافت می‌کنند را منعکس می‌کنند.

در صورت استفاده از کاغذ دیواری‌های تیره ناچار هستید برای افزایش نور در آن فضا چندین چراغ با نور بالا استفاده کنید. پس اگر مسئله نور فضای مورد نظرتان برای شما مهم است حتما از به کار بردن کاغذ دیواری در رنگ‌‌های تیره شدیدا خودداری کنید. در ادامه به معرفی چند نوع کاغذ دیواری می‌پردازیم که سبب روشنایی فضا می‌شوند.

چند مورد از انواع کاغذ دیواری

در ادامه به انواع کاغذدیواری‌ها و رنگ موجود در بازار اشاره خواهیم کرد:

کاغذ دیواری متالیک

همانطور که می‌دانید کاغذ دیواری‌ها در انواع مختلفی موجود می‌باشند که یکی از آنها کاغذ دیواری‌های متالیک ‌است که در واقع یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای انتخاب کاغذ دیواری خانه‌‌های کم نور شناخته شده است.

این کاغذدیواری‌ها به دلیل به کار بردن بافت‌های براق و درخشان در آنها سبب درخشیده شدن در دکوراسیون داخل منزل و محیط‌های کاری می‌شوند و بیشترین میزان نور را نیز از خود منعکس می‌کنند. این درخشش و بازتاب نور از سطح دیوارها سبب این میگردد که فضای مورد نظر شما به تاریکی قبل نشان داده نشود.

درپی آن اشیاء در خانه به سبب کمبود نور زیباییشان کاهش پیدا میکند، با ایجاد زمینه‌های زیبا و روشنی که کاغذ دیواری‌های متالیک در خانه ایجاد کرده است، این تغییرات کاملا به چشم می‌ایند. البته هنگامی که صحبت از کاغذ دیواری‌های متالیک می‌شود تصور اکثر افراد بر این است که رنگ ‌آن‌ها اغلب طوسی و سفید می‌باشد اما این تصوری غلط می‌باشد؛ زیرا این کاغذ دیواری در انواع رنگ‌های کلاسیک و مدرن موجود می‌باشد.

 

 

کاغذ دیواری با طرح‌ های آبرنگی

این نوع از کاغذ دیواری‌ها که با الگوهای آبرنگی‌ طراحی شده‌اند به این دلیل گزینه‌ای مناسب به حساب می‌آیند که در واقع رنگ‌های شاد و سر زنده را وارد دکوراسیون داخلی محیط می‌کنند و همانطور که می‌دانید رنگ‌های شاد حسی از روشنایی و تازگی و آرامش را در محیط به وجود می‌اورند.

در زمینه چنین کاغذ دیواری‌هایی اکثرا از رنگ‌های روشنی مانند سفید، شیری و از این قبیل رنگ استفاده شده است تا بدین وسیله رنگ‌های شاد اشکال روی کاغذ دیواری‌ها زیبایی خاصی ایجاد کنند طوری که حتی با وجود نور کم هم به خودنمایی بپردازند. یکی ‌از مزایای استفاده از این کاغذ دیواری‌ها این است که به مرور زمان قدیمی نشده و از مد نمی‌افتند.

نتیجه‌گیری

پس همانطور که در این مقاله گفته شد رنگ و طرح کاغذ دیواری‌ها تاثیر به سزایی در نور خانه یا محیط‌های کار دارد که شما با استفاده از رنگ‌های روشن به راحتی می‌توانید به فضاهایی که نسبت به سایر فضاهای ساختمان کم نور‌تر هستند یا در بیانی دیگر نورگیری آن‌ها کم است را نور ببخشید و سبب روشنایی بیشتر آن فضا شوید که این می‌تواند یکی از مزایای فوق العاده در استفاده از انواع کاغذ دیواری باشد.

در مطلب ارائه شده تا حدودی از مزایای استفاده از رنگ‌های روشن کاغذدیواری و همچنین به بیان مختصری از انواع کاغذ دیواری‌هایی که سبب روشنایی و نور بخشیدن به محیط می‌شوند، پرداختیم. همچنین درباره تاثیری که کاغذ دیواری‌های روشن در نور فضا دارند، صحبت شد. همانطور که می‌دانید بدون صرف انرژی و خرید چراغ و لوستر‌های گران قیمت به راحتی می‌توانید با کاغذدیواری رنگ روشن، روشنایی فضا را تنظیم کنید. امیدواریم که این مقاله برایتان مفید واقع گردد.

انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
انتخاب کاغذدیواری برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه
یکی از ویژگی‌های یک خانه لوکس و شیک، داشتن سقف بلند است. می‌بینید که در همه تالارهای مجلل و زیبا از سقف‌های بلندتر از حد معمول استفاده شده است که همین موضوع باعث شکوه و بزرگ‌تر نشان دادن آنها می‌شود. همچنین در برخی دیگر از سالن‌ها و خانه‌ها، سقف آنها کوتاه‌تر از حد معمول هستند که باعث می‌شود دکوراسیون خانه دلگیر و همچنین کوتاه به نظر بیاید. در سال‌های گذشته خانه‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شد که سقف آنها بلند بود، اما امروزه در ساخت خانه‌ها و آپارتمان‌ها از سقف‌های کوتاه و کم ارتفاع استفاده می‌شود. مسئله مهمی که افراد به چاره اندیشی آن می‌پردازند، استفاده از راهکاری است که سقف خانه‌ها را بلندتر نشان دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه ارائه دهیم. راهکارها...
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
تفاوت کاغذدیواری مدرن و فانتزی
یکی از راه‌های زیباسازی منزل، استفاده از کاغذ دیواری است. امروزه طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کاغذدیواری وجود دارد. تنوع کاغذ دیواری به‌ گونه‌ای است که اگر کسی قصد خرید کاغذ دیواری را داشته باشد، دست خالی برنمیگردد. کاغذ دیواری‌ها را می‌توانیم به گروه‌های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، هندسی و فانتزی تقسیم کنیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره تفاوت کاغذ دیواری مدرن و فانتزی بحث کنیم.کاغذ دیواری فانتزییکی از مدل‌های جذاب برای منزل شما، استفاده از این نوع کاغذ دیواری است. فانتزی در فرهنگ لغت به معنای تصور و خیال است. کاغذ دیواری‌های فانتزی قالبا خاص و رویایی است و رنگ‌هایی که در این نوع از کاغذ دیواری استفاده می‌شود، ملایم و آرام کننده هستند. با کاغذ دیواری فانتزی شما می‌توانید به فضای منزل خود...
تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری
palaz پالاز
بیشترین فضایی که در هر منزل و دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد، دیوارها هستند. پس اگر قصد دارید با هزینه‌ای مقرون به صرفه تنوع و خاص بودن را بیافرینید، کاغذیواری‌ها بهترین گزینه پیش روی شماست. هدف ما در ارائه این مطلب ‌بیان تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری می‌باشد. اگر قصد تعویض کاغذدیواری‌های منزل خود را دارید ممکن است این مقاله برایتان جالب باشد. توجه داشته باشید که چه کاغذدیواری و چه پوستر دیواری هر دو باعث ایجادی زیبایی و خاص بودن فضای داخلی منزل شما خواهند شد. پس برای پی بردن به این موضوع تا اخر این مطلب ما را دنبال کنید. در ابتدای کار نیاز است که به بررسی هر‌کدام از‌ این محصولات به طور جداگانه بپردازیم.معرفی کاغذ دیواریکاغذ دیواری یا در اصطلاحی دیگر والپیپر که معادل آن به انگلیسی Wallpap...
نظرات