امکان استفاده از چند طرح کاغذدیواری در یک فضا وجود دارد؟

امکان استفاده از چند طرح کاغذ دیواری در یک فضا وجود دارد؟

برای دادن روحی تازه به منزلتان به دنبال یک ایده خوب هستید؟ می‌خواهید بدانید ست کردن کدام رنگ با رنگ دیگر زیباست؟ یا برایتان  این سوال پیش آمده است که در یک مکان میتوانیم از چند طرح کاغذدیواری استفاده کنیم؟ و یا اینکه چه طرح‌هایی را میتوان در کنار یکدیگر استفاده کرد؟ یا چگونه و با چند عدد کاغذدیواری خانه خود را بزرگ‌تر از قبل نشان بدهید؟

اینجا ما به شما می‌گوییم که شما میتوانید از چند کاغذ دیواری برای یک  فضا استفاده کنید. پس با ما همراه باشید. اول از هر چیزی بهتر است که با نوع تناسب و هماهنگی کاغذ دیواری با دیگر وسایل فضا آشنا شوید و بعد به‌راحتی از چند طرح استفاده کنید. باید گفت که هر مکان متناسب با  اندازه و چیدمان آن نیاز به طرحی متناسب با خودش دارد.

به عبارتی نمیتوان گفت که سه طرح یا دو طرح برای هر مکان و فضا مناسب و متناسب است. مثلا برای مکانی مثل آشپزخانه استفاده از چند طرح و رنگ مناسب نیست زیرا که بخش بزرگی از آشپزخانه با کابینت پر شده است و فضای باقیمانده را نباید شلوغ‌تر نشان داد مخصوصا اگر کابینت‌ها دارای طرح و نقش باشند و یا شلوغ باشند. اما اگر آشپزخانه مدرن و ساده باشد میتوان از دو طرح ساده مثل یک طیف رنگی روشن با یک طرح راه‌راه کنار یکدیگر استفاده کرد. همانطور که می‌دانید کاغذ دیواری یک عنصر بسیار مهم در صنعت دکوراسیون  داخلی است و یکی از موثرترین وسایل تغییر دکوراسیون محسوب میشود.

 

 

استفاده ار چند طرخ کاغذدیواری برای دیوارهای بزرگ

برای دیوارهای بزرگ خانه گرفته تا دیوارهای کوچک راهرو میتوان از کاغذدیواری استفاده کرد. اما همیشه هم  یک رنگ بودن و یک دست بودن زیبا نیست،  بلکه خسته‌کننده است. پس استفاده از یک مدل و یک طرح در فضا می‌تواند خسته کننده و آزار دهنده باشد.

پس راه حل برای این موضوع استفاده از چند کاغذ دیواری است. ترکیب چند کاغذدیواری با یکدیگر از تکراری  بودن جلوگیری میکند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کاغذدیواری‌ها باید در یک طیف رنگی باشند در غیر این صورت باعث ناهماهنگی خواهدشد.

ست کردن کاغذدیواری ها باید به چه صورت باشد؟

اگر برایتان این سوال پیش آمده که استفاده از کاغذدیواری‌ها در طیف‌های رنگی متضاد چگونه میشوند؟ و این که بهتر  است که همیشه در یک طیف رنگی باشند؟ در پاسخ  باید بگویم که شما میتوانید در بعضی از مکان‌ها از کاغذدیواری با طیف‌های متضاد استفاده کنید و فضایی دلنشین را ایجاد کنید. اما قبل از آن باید حتما متناسب با اندازه  فضا و نوع استفاده از آن دقت کرد.

این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از کاغذدیواری با رنگ‌های متضاد قادر است فضا را کوچک‌تر از  آنچه که هست به شما نشان دهد. پیشنهاد ما این است که در فضاهای بزرگ‌تر از کاغذدیواری‌های طرح‌دار  مختلف استفاده کنید اما در مکان‌های کوچک‌تر هر چه از رنگ‌ها و طرح‌های ساده‌تر  استفاده کنید فضای شما بهتر  و بزرگتر نشان داده میشود.

اگر منزل شما دکوراسیونی کلاسیک دارد چه طرحی از کاغذدیواری را میتوانید ست کنید؟

اگر  شما منزلی کلاسیک دارید میتوانید از چند طرح اسلیمی در کنار  یکدیگر  استفاده کنید و آن را با وسایل منزلتان هماهنگ کنید. در خانه‌های مدرن شما میتوانید از یک کاغذ دیواری با یک طیف رنگی ساده با یک کاغذ دیواری در همان طیف رنگی با رگه‌هایی از سفید یا راه‌راه سفید آبی ست کنید. 

در طرح‌های ساده میتوان به راحتی رنگ‌های طوسی، زرد یا سفید را با یکدیگر هماهنگ کرد. همینطور اگر علاقه به رنگ‌های مشکی دارید آن را با سفید هماهنگ کنید و  میتوانید از طرح راه‌راه سفید و مشکی در کنار یک طرح ساده سفید نیز استفاده کنید.

 

 

در اتاق کودک چطور میتوان از چند طرح کاغذدیواری استفاده کنیم؟

اتاق کودکتان را هم نیز میتوانید با استفاده از رنگ آبی و سفید با طرح‌های بسیار ساده پوشش بدهید و یک فضای آرامش بخش را به کودکتان هدیه کنید.

ست کردن کاغذدیواری در اتاق نشیمن چگونه است؟

همچین شما میتوانید برای نشیمن از طرح‌های گل‌دار با یک طرح ساده در یک طیف رنگی را انتخاب کنید و دیواره‌های باریک و یا ستون‌ها را با طرحی دیگر اما هماهنگ با سایر طرح‌ها بکار ببرید. در فضای نشیمن که شما بیشتر اوقاتتان را در آنجا سپری میکنید بهتر است که از چند طرح و رنگ کاغذدیواری که متناسب با یک‌دیگر  هستند، استفاده کنید. مثلا برای پشت  تلوزیون یک طرح گلدار و باقی دیوارها را با  طیف رنگی دیوار پشت تلویزیون در طرحی ساده‌تر استفاده کنید. ساده انتخاب کردن باعث جلوگیری از آشفتگی  و بی‌نظمی میشود.

ورودی هر فضا بیانگر بخش کوچکی از کل فضای  شما است پس بهتر است که بهترین طرح‌ها برای ورودی انتخاب کنید و برای دیوارهای دیگر  از طرح‌های دیگر استفاده  کنید.  مسلما  اگر ورودی  منزلتان  دید زیبایی داشته باشد خانه شما هم به همان زیبایی دیده خواهد شد. پس این نتیجه را میگیرید که ورودی منزل بسیار مهم است و باید طرح خاصی به آن  اختصاص  بدهید. حتی تمامی معماران و  طراحان منزل، فضای مخصوصی را برای این موضوع اختصاص داده اند.

در ساخت و معماری خانه‌ها ورودی منزل جدا ساخته شده است و بهترین طرح‌ها را برای آن استفاده  میشود. این جدا سازی  ورودی در طراحی معماری مدرن به یکی از اصول معماری تبدیل شده است پس نباید  هر  طور که خواستید طرح‌ها را کنار یک دیگر بگذارید .

نتیجه گیری

اول از همه باید تناسب بین کاغذدیواری‌ها را رعایت کنید و سپس آنها را در کنار هم استفاده کنید. با رعایت تناسب، اندازه و دقت به آنها میتوانید منزل خود را بزرگ‌تر  و یا روشن‌تر از قبل نشان دهید. شما میتوانید برای سقف‌ها وکمدها به طور جداگانه طرحی را استفاده کنید.

همه چیز را با رعایت قواعد ست کنید. شما میتوانید به طور خلاقانه و با استفاده از  طرح‌ها و رنگ‌های درست منزلی زیبا داشته باشید. پس شما متوجه شدید که میتوانید  به راحتی از چند طرح و رنگ در یک فضا استفاده  کنید، اما باید به تمامی وسایل و اندازه فضا توجه کنید. بهتر است که قبل از استفاده از چند طرح با یکدیگر  از یک طراح داخلی کمک بگیرید و به راحتی و با خیالی راحت منزلی  شیک را داشته باشید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.