آیا لمینیت‌ها احتیاج به ساب و لاک دارند؟

آیا لمینیت‌ها احتیاج به ساب و لاک دارند؟

پیرو سوال مکرر شما عزیزان در رابطه با ایجاد درخشش و جلا در سطح کفپوش، امروز می‌خواهیم بررسی کنیم که چطور می‌شود زیبایی و جلا را به کفپوش لمینیتی که چند وقت مورد استفاده قرار گرفته برگرداند؟ در ابتدا باید گفت که کفپوش لمینیت به دلیل داشتن خصوصیات ویژه به راحتی دچار آسیب و مشکل نمی‌شود؛ نسل جدید لمینیت‌ها با مقاومت در برابر نور خورشید، ویژگی آنتی باکتریال بودن (عدم ایجاد قارچ و حشره) مقاومت بیشتر در برابر اشیا تیز و برنده، مقاومت در برابر حرارت سیگار و دیگر خصوصیات مثبت، از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. در نهایت باید گفت که لیمنیت‌ها نیز از خراب شدن مصون نیستند و طبیعتاً با گذر زمان دچار آسیب و مشکل خواهند شد.

بسیاری از افراد می‌گویند با وجود تی کشیدن مدام و تمیز کردن روزانه‌ی کفپوش‌ها، سطح آن‌ها درخشش سابق را ندارد و دیگر تازه و نو به نظر نمی رسد. باید گفت که این امر بسیار طبیعی ست و کفپوش همانند دیگر لوازمات خانه به مرور زمان از زیبایی ابتدایی و جلای اولیه خود فاصله می‌گیرد.

آلودگی‌ها بر روی لمینیت

آلودگی، گرد و خاک، راه رفتن مداوم، ایجاد ناخواسته‌ی لکه‌ها، خراشیدگی در اثر اصابت و برخورد اشیای تیز و مواردی‌ از این قبیل همه و همه می تواند از جلوه‌ی کفپوش منزل شما بکاهد و آن را از درخشش اولیه فاصله دهد.

عوامل نام برده شده غير قابل پیشگیری بوده و با گذر زمان این تغییرات ناخوشایند بر روی سطح لمینیت ایجاد خواهد شد. سعی کنید در انتخاب جنس لمینیت خود دقت کافی داشته باشید؛ چرا که در صورت نصب لمینیت‌های نامرغوب، آلودگی و گرد و غبار احتمالی بیشتر جذب شده و در نتیجه درخشندگی لمینیت شما سریع تر کاهش می‌‌یابد. بنابراین اگر در هنگام انتخاب، توجه ویژه‌ای به کیفیت و جنس لمینیت داشته باشید، درخشش و زیبایی آن تا مدت زمان طولانی تری پا بر جا خواهند ماند.

 

 

ساب چیست؟

ساب یک دستگاه مخصوص سمباده کشیدن است و دارای چند تیغه ی مختلف برای هموار، صاف و هم تراز کردن سطوح مختلف کفپوش می‌باشد. اگر سطح کفپوش شما در اثر رطوبت باد کرده باشد، آسیب دیده باشد، فرو رفته و یا برآمده شده باشد؛ این دستگاه به وسیله‌ی تیغه‌های مخصوص خود انقدر عمل سمباده کشیدن را تکرار می‌کند که سطحی هم تراز و یکدست ایجاد شود. در نتیجه‌ی این کار، ظاهر نا زیبای کفپوش شما به میزان قابل توجهی تغییر می‌کند و دوباره به حالتی متوازن و متعادل بر می‌گردد.

لاک چیست؟

لاک یک ماده‌ی بی‌رنگ با حالتی روغنی است که در برابر آب و نور خورشید مقاومت بسیار بالایی دارد. این مایع با قدرت نفوذ به عمق کفپوش، به آن جلا می‌دهد و در آن درخشش ایجاد می‌کند.

برای استفاده از لاک، ابتدا آن را روی سطح کفپوش می‌ریزیم و بعد از آن به وسیله‌ی تی، بر روی سطح همه‌ی کفپوش پخش می‌کنیم و بعد می‌گذاریم که کامل خشک شود. (مدت زمان تقریبی ۱ الی ۲ ساعت) بعد از آن یک بار دیگر این کار تکرار می‌کنیم؛ یعنی از مایع لاک روی سطح کفپوش می‌ریزم و به وسیله‌ی تی مجددا آن را پخش می‌کنیم. این بار حدالامکان ۲۴ ساعت روی کفپوش راه نمی رویم تا لاک به خوبی جذب سطح آن شود و در عمق آن نفوذ کند. بعد از پایان یافتن عملیات لاک، بهتر است که تا مدت زمان حدودی ۱ هفته کفپوش‌ها را نشویید و بگذارید که در همان حالت باقی بماند. تا لاک به خوبی در عمق و بطن کفپوش شما تاثیر بگذارد. لاک با داشتن حالت روغنی شکل، براقی و درخشندگی را مجددا به سطح کفپوش شما بر می‌گرداند، به طوری که شما جلا و درخشش آن را به خوبی حس خواهید کرد.

 

 

اگر احساس می‌کنید که کفپوش منزل‌تان به این عملیات (یعنی ساب و لاک) نیاز دارد، هر چه سریع‌تر اقدام کنید چرا که اهمیت ندادن به این موضوع ممکن است که هزینه‌ای دو چندان برای شما داشته باشد. مثلا ممکن است قطعه پارکتی که به وسیله‌ ساب هم تراز و مساعد شود، در صورت به تعویق انداختن به طور کلی نیازمند تغییر باشد و کلا عوض شود که در نتیجه این تعویض برای شما هزینه‌ای دوچندان خواهد داشت. اگر چندیدن سال از نصب کفپوش منزلتان می‌گذرد و احساس می‌کنید که از حالت زیبا و شکیل اولیه فاصله گرفته، وقت آن رسیده که این عملیات را انجام دهید.

نسل جدید لمینیت‌ها

نسل جدید کفپوش‌های لمینیتی در مقایسه با پارکت بسیار توانمندتر عمل کرده است. افزایش مقاومت در برابر اب (البته عملکرد صحیح آن است که چه بر روی کفپوش لمینیتی و چه پارکت، آب فورا خشک شود تا به لایه‌های زیرین راه پیدا نکند)، رطوبت، گرما، نور خورشید، اصابت اشیای نوک تیز و علاوه بر این امکان جا به جایی و انتقال از یک محیط به محیط دیگر از ویژگی‌ها و مزیت‌های کفپوش لمینیت به شمار می‌‌رود.

نکته‌ مهم و مزیت بسیار اساسی لمینیت در مقایسه با پارکت این است که، در صورت آسیب و نقص در هر قطعه از کفپوش لمینیتی، تعمیر و یا تعویض همان قطعه، کفایت می‌کند در صورتی که پارکت اینگونه نیست و چون به وسیله چسب به زمین متصل شده است‌؛ باید همه‌ی آن تعویض شود.

آیا لمینیت ها به عملیات ساب و لاک نیاز دارند؟

بر خلاف کفپوش‌های پارکتی که امکان استفاده از عملیات ساب و لاک را دارند، برای کفپوش لمینیتی نمی توانید از این عملیات استفاده کنید. اگر قصد دارید جلا و درخشش را به لمینیت‌های خود برگردانيد، از روغن جلا‌های مخصوص، مواد شوینده متناسب با لمینیت، پاک کننده‌های دارای پولیش، تی کشیدن اصولی با فواصل زمانی درست استفاده کنید. جهت دریافت راهنمایی تخصصی در این خصوص می‌توانید با کارشناسان مجرب شرکت پالاز تماس حاصل فرمایید.

 

 

با ثبت سفارش از لمینیت‌های شرکت پالاز،  مدت زمان طولانی‌تری از زیبایی و درخشش کفپوش خود بهره‌مند شوید. این شرکت با عرضه‌ نسل جدید از کفپوش‌های لمینیتی و با قابلیت‌های منحصر به فرد، رضایت بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است. از پالاز آنلاین دیدن کنید و کفپوش لمینیتی مورد نظر و مطابق با دکوراسیون ‌و محیط اطراف خود را انتخاب کنید. طرح بندی و طیف وسیع رنگ، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید آزادانه هر آنچه را با محیط و سلیقه‌تان انطباق دارد، انتخاب ‌کنید.

جمع‌بندی

همان طور که در این نوشته اشاره شد، عملیات ساب و لاک مناسب برای کفپوش پارکتی است و برای کفپوش لمینیتی کاربردی ندارد. مراقبت صحیح از جمله مواردی است که می‌تواند زیبایی و طول عمر هر نوع کفپوشی را افزایش دهد. شما عزیزان می‌توانيد با تمیز کردن صحیح و اصولی، همچنین استفاده از مواد مناسب برای این نوع کفپوش، درخشش و جلایی دوباره به آن ببخشید.

آخرین مطالب بلاگ

میزان عمق و دوام لمینیت

کفپوش لمینیت پوششی چند لایه است‌ که برای پوشاندن سطح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این کفپوش از مواد اچ دی اف می‌باشد که رویِ بیرونی آن را لایه‌ای از جنس لمینیت پوشش داده است. همانطور که می‌دانید امروزه کفپوش‌های لمینیت یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین کفپوش‌ها در سطح دنیا است. دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های فوق العاده‌ای که نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند، می‌باشد.مزایای‌لمینیت‌ها: ضد آب و رطوبت مق...

مشاهده بیشتر >

لمینیت مناسب آشپزخانه

همان طور که می‌دانید برای مکان‌هایی مثل آشپز‌خانه‌ها به یک لمینیت بادوام و ضد آب نیاز دارید. زیرا که آشپزخانه‌ها ارتباط نزدیکی با آب دارند و اگر ضد آب نباشند متورم می‌شوند و آسیب می‌بینند. پس هنگام خرید لمینیت برای آشپزخانه این نکته را در نظر داشته باشید که لمینیت شما حتما باید ضد آب باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.لمینیت رنگ روشنهمان طور که می‌دانید کفپوش‌های رنگ...

مشاهده بیشتر >

لایه‌های تشکیل دهنده لمینیت

هنگام خرید پارکت لمینیت شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پارکت‌های لمینیت دارای چند لایه هستند و این لایه‌ها چه کاربردی دارند؟ ما در این مقاله سعی داریم تا به این سوال جواب بدهیم. همان طور که می‌دانید پارکت‌های لمینیت از چند لایه با مواد متفاوت ساخته شده اند. برای دانستن اطلاعات کافی تا انتهای مقاله با ما باشید.پارکت‌های لمینیت از چند لایه تشکیل شده‌اند؟پارکت‌های لمینیت از چهار لایه تشکیل شده‌ا...

مشاهده بیشتر >

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.