نکات قابل توجه برای اتاق کودک در انتخاب موکت

نکات قابل توجه برای اتاق کودک در انتخاب موکت

همانطور که می‌دانید هر قسمت از خانه، بنا به ویژگی‌های خاص خود، نیازمند طراحی و لوازم متفاوتی است. در این قسمت می‌خواهیم مطالبی در مورد ویژگی‌های کفپوش و موکت مناسب، برای اتاق کودک به شما ارائه دهیم‌. در ابتدا باید گفت که انتخاب موکت و یا فرش مناسب برای اتاق کودک شما، به میزان قابل توجهی، به سبک، سلیقه، چیدمان و نوع دکوراسیون شما مربوط می‌شود. شاید به نظر برسد که انتخاب موکت یا فرش اتاق کودک شما، انقدر ها مهم نباشد اما اصلا اینطور نیست، موکت اتاق کودک شما به دلایل زیادی قابل اهمیت است، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

جنس الیاف موکت

‌مورد اولی که در انتخاب موکت یا فرش اتاق کودک شما اهمیت زیادی دارد، استاندارد بودن جنس و مواد به کار گرفته شده در بافت موکت است. کودکان سیستم ایمنی متفاوت‌تر و حساسیت بیشتری نسبت به مواد شیمیایی دارند؛ بنابراین باید دقت کافی داشته باشید تا جنس و مواد به کار گرفته شده چیزی نباشد که برای کودک شما، ایجاد حساسیت و یا آلرژی داشته باشد. حدالامکان سعی بر یک انتخاب صحیح و اصولی داشته باشید، تا ایمنی و سلامتی فرزند شما به مخاطره نیفتد.

شستشوی راحت موکت

مورد بعدی که در انتخاب موکت اتاق کودک حائز اهمیت است، تمیز کردن و نظافت آسان است. کودکان در سن جست و جو و اکتشاف هستند، آنان به دنبال ماجراجویی و آزمون و خطای بسیار میروند، در هنگام بازی‌های کودکانه ممکن است آبرنگ، گواش و موارد دیگر روی موکت اتاق کودک شما بریزد. اگر موکت با قابلیت شست و شو انتخاب کرده باشید نگرانی شما برای رفع لکه و کثیفی‌ها به حداقل می‌رسد. موکت با قابلیت شست و شو این امکان را برای شما فراهم میکند تا به جنگ لکه‌ها بروید و دل نگران ماندگاری آن‌ها نباشید. پس این قابلیت برای اتاق کودک بسیار حیاتی و قابل توجه است، چرا که کثیف‌شدن موکت اتاق کودکان اتفاقی با احتمال بسیار بالایی ست.

 

 

طرح مناسب موکت

طراحی مناسب، مورد دیگری ست که باید به آن توجه کرد. کودکان اهمیت بسیار زیادی به طرح‌ها و نقش‌ها می دهند، آن‌ها از روی تصاویر و جزئیات طرح‌ها، به موارد بسیار زیادی پی می‌برند؛ سعی کنید از انتخاب طرح‌های بسیار شلوغ و یا خیلی ساده اجتناب کنید؛ از کودک خود مشورت بخواهید تا بدانید بیشتر به چه طرح‌هایی علاقه مند است. نقش بندی و طرح‌های کارتونی، عروسکی و یا ماشین و شخصیت‌های تلویزیونی، مواردی ست که بیشتر کودکان برای انتخاب خود، به آن تمایل دارند.

رنگ مناسب موکت برای اتاق کودک

مورد بعدی و بسیار مهم در انتخاب موکت اتاق کودک، رنگ‌ها هستند. کودکان ارتباط چشمی بسیار قوی با رنگ‌ها برقرار می کنند و احساس هیجان و یا متقابلا آرامش را از آن‌ها دریافت میکنند. حدالمقدور سعی کنید رنگ‌ها را برای کودکان خود جنسیتی نکنید؛ بگذارید نظر و سلیقه‌ی آن‌ها در انتخاب موکت اتاق خودشان دخیل باشد. اما به این نکته توجه کنید که رنگ‌های جیغ مثل قرمز خیلی تند و یا نارنجی خیلی پر‌رنگ بعد از مدتی جذابیت خود را از دست می‌دهند و چشم‌ها را اذیت می‌کنند؛ بنابراین سعی کنید از رنگ بندی‌های متنوع و ملیح استفاده کنید تا زمان بیشتری به شما احساس لذت و آرامش را هدیه دهند.

لطافت موکت

مسئله‌ی مهم و قابل توجه دیگر در این انتخاب، داشتن سطح نرم و لطیف موکت، برای کودک است. کودک شما زمان زیادی را در اتاق خود صرف میکند، بنابراین لطافت و نرمی مسئله ایست که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. به خصوص اگر کودک شما نوپاست و تازه راه افتاده، باید موکت اتاق او دارای سطح نرم باشد تا هنگامی که او می‌افتد پایش زخم نشود و آسیب نبیند. بنابراین خرید موکت‌هایی که حالت زبر و خشک دارند، اصلا برای اتاق کودکان توصیه نمی‌شود. ترجیحا موکت اتاق کودک باید از دوام و ضخامت بالایی برخوردار باشد تا در صورت افتادن کودک، کم‌ترین آسیب ممکن به او برسد.

 

 

در خصوص انتخاب کف‌پوش برای اتاق کودک، سوال متداولی که مطرح می‌شود این است که خرید فرش بهتر است یا موکت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هنوز تصور عده‌ای از افراد در رابطه با موکت‌ها، بافتی بسیار زبر و خشک، یا طرح‌هایی ساده، با ترکیب رنگ‌های بسیار محدود است. این تصور به سال های خیلی دور بر میگردد نه دنیای مدرن امروز.

امروزه موکت‌ها با طراحی‌های بسیار متنوع، (ساده، شلوغ، کلاسیک، کودکانه و...) و رنگ بندی‌های بی‌نظیر، (تم‌های متفاوت رنگی، طیف‌های رنگی جیغ، سرد، گرم، خنثی) با لطافت و نرمی بسیار بالا و جنس‌های متنوع (کبریتی، پرزبلند، مخمل و...) در بازار به مشتریان عرضه می‌شوند. از طرف دیگر فرش‌های ماشینی در دنیای امروز، از هزینه‌های بسیار بالا برخوردار هستند که بسیاری از افراد توانایی خرید آن ها را ندارند. موکت‌هایی مثل تافتینگ، با شباهت بسیار زیادی که به فرش‌های ماشینی موجود در بازار دارند، میتوانند جایگزین مناسبی برای این فرش‌ها باشند.

موکت‌های تافتینگ برای اتاق کودک

موکت‌های تافتینگ، از ضخامت بالایی برخوردار هستند و با داشتن پرز های بلند، حرارت را تا مدت زمان بیشتری در محیط نگه می‌دارند که این ویژگی از کودک شما در برابر سرما محافظت میکند. مورد بعدی لطافت و نرمی بسیار زیاد این نوع موکت است که، آسایش و راحتی را به کودک شما هدیه می‌دهد. دوام و ماندگاری بسیار زیاد موکت‌های پرز بلند قابلیتی است که برای اتاق کودکان کاربرد بسیار زیادی دارد؛ از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت این نوع موکت، قابلیت شست و شو و محافظت در برابر گرد و غبار است.

 

 

امکان شست و شو برای محیط اتاق کودکان بسیار لازم و ضروری ست چرا که احتمال ایجاد لکه و کثیف شدن در اتاق آن‌ها بسیار بالاست. از آنجا که موکت‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف قابل برش هستند، می‌توانند همه‌ی سطح اتاق کودک شما را پوشش دهند و سطح خالی را باقی نگذارند. این قابل برش بودن، مزیتی است که موکت، نسبت به فرش دارد.

در مجموع موکت تافتینگ قابلیتی مشابه با هزینه‌ای کمتر و مقرون و به صرفه تر نسبت به فرش‌های ماشینی موجود دارد و میتواند جلوه‌ای مشابه فرش را به اتاق کودک شما هدیه دهد. تافتینگ، میتواند گزینه‌ی مناسبی برای انتخاب اتاق کودک شما باشد‌. شما عزیزان میتوانید با کسب آگاهی و شناخت ویژگی‌های نام برده شده، بهترین و استاندارترین انتخاب را برای اتاق فرزندان دلبندتان داشته باشید؛ تا کیفیت و کارایی توام با زیبایی و سلامتی را دریافت کنید.

نحوه برش پالاز موکت
palaz پالاز
نحوه برش پالاز موکتبرای برش پالاز موکت، می‌توانید از ابزارهای مخصوصی که در فروشگاه‌های موکت فرش وجود دارند، استفاده کنید. این ابزارها شامل قیچی‌های مخصوص برش موکت و قالب‌هایی با الگوهای مختلف هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برش پالاز موکت استفاده کنید.   چگونگی برش پالاز موکتدر زیر نحوه برش پالاز موکت با استفاده از قالب نمونه و قیچی‌های مخصوص برش موکت را به شما توضیح می‌دهیم:•    ابتدا موکت را در طول مطلوب برش قرار دهید و با دو طرف آن را به صورت صاف کنید.•    سپس قالب نمونه را روی موکت قرار داده و به صورت دقیق برش مورد نظر را بر روی موکت نشان دهید.•    با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش موکت، برش مورد نظر را دقیقاً بر روی خطوط نشان داده شده انجام دهید.•    پس از انجام برش، برش های اضافی را...
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت
palaz پالاز
نکات لازم برای تشخیص بهترین موکتامروزه به دلیل اینکه تنوع گسترده‌ای در طرح و رنگ موکت‌ها وجود دارد انتخاب و تشخیص بهترین موکت کمی سخت شده است. برای اینکه بتوانید بهترین موکت را خریداری کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از پرفروشترین کفپوش‌های ساختمانی انواع موکت خانگی و اداری می‌باشد. اما بیشتر اوقات افراد از خرید خود رضایت ندارند.  زمانی که شما هنگام خرید موکت به راهنمایی‌های محصول دقت نکنید و موکتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگیتان نباشد باعث نارضایتی شما می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید از بین ده مدل و نمونه موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز به یک راهنمایی برای تشخیص بهترین موکت دارید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره نکات لازم برای تشخیص بهترین موکت صحبت کنیم.  ...
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتل ها
palaz پالاز
انتخاب پالاز موکت مناسب برای هتلبرای انتخاب موکت مناسب برای هتل، باید به محل قرار گیری موکت در هتل توجه داشته باشید و بر اساس آن رنگ و طرح مناسب را انتخاب نمایید.  انتخاب موکت برای هتل برای هتل هایی که تردیدها و ترافیک پایینی دارند، موکت هایی با کیفیت بالا و مقاومت بالا مناسب هستند که در برابر فشار پاها و تحمل تردید و پاک شدن مکرر قابلیت دارند. برای هتل هایی که دارای تزئینات و طرح داخلی خاصی هستند، باید موکتی را انتخاب کرد که با آنها همخوانی داشته باشد. برای مثال، اگر هتل دارای دکوراسیون کلاسیک است، می توانید موکت هایی را با طرح های کلاسیک و تزئیناتی مانند پارچه و طرح های پرچمدار اروپایی انتخاب کنید.برای هتل هایی که تعداد بیشتری مهمان دارند، موکت هایی با اندازه بزرگتر و کیفیت بالاتر مناسب...
نظرات