موکت‌های مناسب برای هتل‌ها و فضاهای فرهنگی مثل تئاتر و سینما

موکت‌های مناسب برای هتل‌ها و فضاهای فرهنگی مثل تئاتر و سینما

موکت یکی از انواع کف پوش هایی است که پرطرفدار بوده و همیشه در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. موکت ها در انواع و رنگ های بسیار متنوعی تولید و در بازار عرضه می شوند و شما می توانید به صورت حضوری یا آنلاین موکت مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید . سایت پالاز از سایت هایی است که انواع کف پوش ها از جمله موکت را در بهترین برندها و کیفیت ها ارائه می دهد. از مکان هایی که از کف پوش موکت بسیار استفاده می گردد هتل ها و فضاهای فرهنگی می باشند که در این مقاله موکت های مناسب این مکان ها به صورت جداگانه بررسی خواهند شد.

موکت مناسب برای هتل ها

هتل از مکان هایی است که افراد متفاوتی در آن رفت و آمد می کنند به همین دلیل ظاهر این مکان بسیار مهم است. هرچه ظاهر هتل زیباتر به چشم آید، مشتری بیشتری نیز جذب خواهد کرد. به همین دلیل صاحبان هتل بسیار به ظاهر هتل خود توجه کرده و حاضر هستند بهترین ها را برای طراحی داخلی هتل خود فراهم کنند.

یکی از مواردی که در ظاهر هتل بسیار تاثیرگذار است، انتخاب کف پوشی مناسب برای آن است که موکت از کف پوش هایی است که بسیار برای هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های موکت عایق صدا بودن آن است که این مورد می تواند برای مسافران هتل بسیار مهم باشد. استفاده از موکت در راهروها، سالن های غذاخوری، راه پله ها و... باعث می شود که صدای کمتری در هتل پیچیده و آرامش را برای مسافران فراهم کند. انتخاب رنگ مناسب موکت نیز در ظاهر هتل بسیار اهمیت دارد. رنگ موکت باید هماهنگ با دکوراسیون داخلی هتل انتخاب گردد. موکت ها علاوه بر اینکه عایق صدا هستند، عایق حرارت نیز می باشند که باعث می شود از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

 

 

رنگ ها و طرح های مناسب موکت برای استفاده در هتل ها

استفاده از موکت در رنگ های بسیار تیره یا روشن برای هتل ها مناسب نیست. اگر رنگ موکت برای هتل تیره انتخاب شود، احساس کسالت را در مسافران هتل ایجاد کرده و انرژی را از آنان خواهد گرفت. همچنین اگر رنگ موکت روشن انتخاب شود خیلی سریع آلودگی و گرد و غبار روی آن دیده می شود زیرا رفت و آمد در هتل زیاد است. رنگ مناسب برای هتل باید رنگی میان تیره و روشن انتخاب شود؛ نه زیاد تیره و نه زیاد روشن.

همانطور که اشاره شد موکت ها علاوه بر اینکه در رنگ های متنوعی هستند، در طرح های متفاوتی نیز ارائه می شوند. برای انتخاب موکت مناسب برای هتل باید طرح موکت را نیز در نظر بگیرید. اما طرح موکت باید بر چه اساسی انتخاب شود؟ انتخاب طرح موکت باید بر اساس سبک دکوراسیون هتل انتخاب شود. به عنوان مثال اگر دکوراسیون هتل به سبک مدرن بود باید طرح موکت نیز به سبک مدرن انتخاب شود. این هماهنگی باعث می شود که زیبایی ظاهر هتل چند برابر گردد. البته موردی نخواهد داشت که موکتی ساده برای هتل خود انتخاب کنید اما مشکلی که ایجاد می کند این است که خیلی سریع رد رفت و آمدها روی آن باقی مانده و خودش را نشان می دهد.

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب موکت به آن توجه کنید این است که مدل آن به گونه ای باشد که به راحتی تمیز شود. موکت های لوپ پایل و پرز کوتاه از جمله موکت هایی هستند که به راحتی جارو می شوند در حالیکه رد جاروبرقی هم روی آن ها باقی نمی ماند. موکت هایی که طرح های برجسته دارند به راحتی قابل تمیز شدن نیستند به همین دلیل برای هتل ها پیشنهاد نمی شود.

 

 

ضد حریق بودن

امکان آتش گرفتن موکت در هر مکانی وجود دارد حتی در هتل. از آن جایی که افراد زیادی در هتل هستند باید هر خطری را پیش بینی کرد. برای جلوگیری از خطر آتش سوزی در هتل باید موکتی را انتخاب کنید که در برابر آتش مقاوم بوده و ضد حریق باشد.

موکت مناسب برای فضاهای فرهنگی

فضاهای فرهنگی مثل سینما و تئاتر مانند دیگر مکان ها به کف پوش مناسب نیاز دارند. موکت یکی از مناسب ترین کف پوش هایی است که می توان برای این مدل مکان ها استفاده کرد. از موارد مهمی که باید هنگام انتخاب کف پوش برای فضاهای فرهنگی مانند تئاتر و سینما به آن ها توجه کرد، می تواند شامل این موارد باشد: ضد حریق بودن، راحت تمیز شدن، عایق صدا و دارای دوام بالا.

در مکان هایی که تئاتر برگزار می شود یا سالن های سینما، به خاطر رفت و آمد زیادی که وجود دارد سرو صدای زیادی نیز ایجاد می شود؛ در حالیکه در این مکان ها باید سرو صداهای اضافی حذف شوند و سکوت لازم در فضا برقرار شود. موکت عایق صدای خوبی است و می تواند بهترین کف پوش برای این فضاها باشد.

ضد الکتریسیته

از دیگر مواردی که در انتخاب موکت سالن های تئاتر و سینما بسیار اهمیت دارد، ضد الکتریسیته ساکن بودن آن است. برخورد کفش روی موکت و سایش کفش روی آن امکان ایجاد الکتریسیته ساکن را بیشتر می کند. به این نکته هنگام انتخاب و خرید موکت برای این فضاها توجه کنید و حتما از این موضوع مطمئن شوید تا از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری شود.

 

 

موکتی که برای اینگونه فضاها انتخاب می شود باید از لحاظ جنس ضخیم باشند که در اثر تردد زیاد به آن ها آسیبی وارد نشود. همجنین باید بافت آن به گونه ای باشد که گرد و غبار موجود در هوا را به خود جذب کرده و از ایجاد حساسیت جلوگیری کند. موارد دیگری که در انتخاب موکت برای هتل به آن ها اشاره شد همانند تمیز شدن آسان و ضد حریق بودن موکت ها، برای انتخاب موکت های مناسب فضاهای فرهنگی نیز باید در نظر گرفته شود.

در این مقاله سعی شد درباره انتخاب موکت مناسب برای هتل ها و فضاهای فرهنگی صحبت شود. انتخاب موکت برای اینگونه مکان ها بسیار حساس است و باید تمام موارد مورد نیاز مورد بررسی قرار بگیرند تا بهترین موکت چه از نظر زیبایی و چه از نظر کیفیت انتخاب شود. امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع گردد.

ابزارهای مورد نیاز برای نصب موکت
ابزارهای مورد نیاز برای نصب موکت
اگر به تازگی موکت خریداری کرده‌اید و یا قصد دارید به اطرافیان‌‌تان جهت نصب موکت راهنمایی کنید، لازم است تا در ابتدا وسایل و لوازم مورد نیاز نصب موکت را فراهم کنید. این وسایل، ابزار ناآشنایی نیستند، مسئله‌‌ی اساسی در نصب موکت، جدا از داشتن ابزار، نیازمند تجربه و مهارت‌ چگونگی استفاده از این ابزار است. با ما همراه باشید تا ابزارهای لازم برای نصب موکت را به شما معرفی کنیم.معرفی ابزار اولیه‌ی جهت نصب موکتبرای نصب موکت به وسیله‌هایی مثل گچ، لبه‌گیر، چکش، کاردک، کاتر، قلم موی صنعتی، اتو، میخ، چکش، گیره نیاز دارید؛ این احتمال وجود دارد که همه‌ی این وسایل مورد استفاده‌ی شما قرار نگیرند اما سعی کنید تا هنگام نصب موکت، همه‌ی وسایل مورد نیاز را در کنار خود داشته باشید تا در صورت بروز هر مشکلی، بتوانید...
روش‌های تمیز کردن موکت‌ها چگونه است؟
روش‌های تمیز کردن موکت‌ها چگونه است؟
اجتناب از لکه‌ها امری گریز نا‌پذیر است و شما هر چقدر ‌هم که محتاط و مراقب باشید، کماکان امکان ایجاد لکه و کثیفی بر سطح موکت‌ها وجود دارد. گرچه مراقبت مهم‌ترین اصل در تمیز نگه داشتن موکت است؛ اما فرزند کوچک شما به هنگام بازی ممکن است لکه‌هایی از آبرنگ، گواش و یا به هنگام خوردن غذا‌، لکه‌هایی از چربی، روغن و مواردی‌ از این قبیل را بر روی سطح موکت ایجاد کند و در نهایت لکه‌هایی ناخوشایند بر جای بماند. امروز می‌خواهیم بررسی کنیم که در هنگام ایجاد لکه چه کار‌هایی باید انجام دهیم و به طور کلی مناسب‌ترین راه برای تمیز کردن موکت کدام است؟باید ها و نباید های تمیز کردن موکتابتدا می‌خواهیم بررسی کنیم که برای رفع لکه‌ها و تمیز کردن سطح موکت، چه کارهایی را نباید انجام داد؟موکت خود را در شامپو فرش غرق نکنی...
بهترین موکت برای استفاده در راه پله ها
بهترین موکت برای استفاده در راه پله ها
یکی از مناسب ترین کف پوش ها برای راه پله موکت است. موکت زیبایی راه پله را چند برابر می کند به شرط آنکه هماهنگ با دکوراسیون انتخاب شود علاوه بر این می تواند صدای ضربه پای افراد را هنگام رفت و آمد کاهش دهد. برای انتخاب موکت راه پله به دقت بیشتری نیاز هست زیرا علاوه بر اینکه باید با دکور آن فضا هماهنگ باشد، لازم است که دوام بالایی هم داشته باشد زیرا رفت و آمد در راه پله معمولا بیشتر است. موکت ها در رنگ ها و کیفیت های متنوعی ارائه می گردند به همین دلیل با داشتن آگاهی بیشتر در این مورد می توانید موکت مناسب را انتخاب نمایید.جنس موکت راه پله باید چگونه باشد؟موکت ها در جنس های مختلفی در بازار عرضه می شوند از جمله پشم ، پلی پروپلین ، نایلون و پلی استر که معمولا هرکدام با توجه به ویژگی هایی که دارند د...
نظرات