قابل اجرا بودن کاغذ دیواری روی سطوح مختلف اعم از کاشی، سرامیک یا چوب

قابل اجرا بودن کاغذ دیواری روی سطوح مختلف اعم از کاشی، سرامیک یا چوب

به دلیل تنوع طرح و رنگ‌های مختلف، کاغذ دیواری از محبوبیت زیادی برخوردار است. کاغذ دیواری از انواع مختلفی مانند کاغذ دیواری سه بعدی، پوستر دیواری، کاغذدیواری نانو و ... برخوردار است که باعث زیباتر شدن دکوراسیون منزل می‌شود. کاغذ دیواری قیمت‌های بالا و پایین مختلفی دارد ولی با این وجود محبوبیت خود را همچنان در بین مردم حفظ کرده است. یکی از دلایل محبوبیت کاغذ دیواری، قابلیت نصب بر روی تمامی سطح‌هاست. نصب کاغذ دیواری بر روی تمامی سطوح امکان پذیر است و در این باره محدودیتی وجود ندارد. قبل از نصب کاغذ دیواری به نکته‌ای که باید توجه داشته باشیم، زیرسازی قبل از نصب است. باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر زیرسازی به خوبی انجام نشود، ظاهر زیبایی پس از نصب نخواهید داشت.

زیرسازی دیوار

زیرسازی کاغذ دیواری قبل از نصب کردن کاغذ دیواری، توسط نصاب انجام می‌پذیرد. زیرسازی در واقع به معنای گرفتن ایرادهای موجود بر روی سطح دیوار است. ایرادهایی از جمله ترک‌ها، گچ‌های کنده شده، جای میخ موجود بر دیوار و هر ایراد دیگری همانند اینها، که قبل از نصب باید برطرف شود. نصاب‌ها این مشکل‌ها را با استفاده از بتونه و کاردک، سطح دیوار را صاف و بتونه کاری می‌کنند. بعد از انجام بتونه کاری بر روی دیوار به مدت یک ساعت باید صبر کنید تا بتونه‌ها خشک شود. نصب کاغذ دیواری بلافاصله پس از خشک شدن بتونه‌ها، میتوان انجام شود. هزینه پایانی کار  ارتباط مستقیمی با سطح زیرکاری شده دارد. نصب کاغذ دیواری نیز با توجه به سطح زیرکاری انجام می‌پذیرد.

نصب کاغذ دیواری روی گچ و رنگ

نصب کردن کاغذ دیواری بر روی دیوارهای نقاشی شده بسیار آسان است. اگر دیوار منزلتان را رنگ آمیزی کرده‌اید اما پس از مدتی از رنگ آن خسته شده‌اید، به آسانی می‌توانید با نصب کاغذ دیواری بر روی آن، به خانه خود جلوه ببخشید. برای نصب کاغذ دیواری بر روی دیوارهای رنگ شده، فقط لازم است که ابتدا همه جای میخ‌ها و ترک‌های ریز را با استفاده از بتونه پر کنید. بعد از انجام این کار شما می‌توانید کاغذدیواری را با استفاده از چسب‌های مخصوص بر روی سطح دیوارهای خود بچسبانید. البته باید دقت داشته باشید که تا زمان خشک شدن بتونه‌ها، نباید کاغذ دیواری را روی دیوار بچسبانید.

 

 

نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری

شاید برای شما پیش آمده باشد که قبلا برای دکوراسیون منزل خود از کاغذ دیواری استفاده کرده‌اید و مجدد قصد تعویض کاغذ دیواری خود را دارید. باید این نکته را به شما خاطر نشان کنم که نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری ممکن نیست. در ظاهر این موضوع ممکن است اما پس از مدت کوتاه، همه کاغذ دیواری از روی سطح دیوار کنده می‌شود. برای حل این مشکل لازم است ابتدا تمام کاغذ دیواری‌ها را از دیوار جدا کنید. جدا کردن کاغذ دیواری از سطح دیوار با استفاده از آب و کاردک انجام پذیر است. ابتدا یک اسفنج را خیس کنید و بر روی کاغذ دیواری بکشید و از درز کاغذ دیواری با استفاده از کاردک ان را به آرامی جدا کنید. بعد از اینکار لازم است مجدد عملیات زیرسازی را انجام دهید که نسبتا این کار زمان بر است.

نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کاغذ دیواری، قابلیت نصب بر روی کاشی و سرامیک را دارد. اولین کار برای نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی یا سرامیک این است که ابتدا نصاب باید با استفاده از بتونه و کاردک تمام شیارهای بین کاشی‌ها را پر کند. زمانیکه تمام شیارهای بین کاشی‌ها پر شد و با سطح کاشی‌ها یکسان شد، می‌توانیم اقدام به نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی کنیم. برای انجام این کار باید صبر کنیم تا تمام بتونه‌ها خشک شده و سپس عملیات نصب کاغذ دیواری را انجام دهیم.

نصب کاغذ دیواری بر روی مولتی کالر

یکی از زیباترین متریال برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان، مولتی کالر است. این دیوارپوش به خاطر مدرن و نسبتا جدید بودن، توانسته است محبوبیت زیادی را در بین مردم ایجاد کند. در حالت معمولی بر روی مولتی کالر کاغذ دیواری نصب نمی‌شود زیرا خود مولتی کالر از زیبایی و جذابیت زیادی برخوردار است. ممکن است که گاهی با تغییر دکوراسیون نیاز باشد تا به جای استفاده از مولتی کالر از کاغذ دیواری استفاده شود. نصب کاغذ دیواری بر روی مولتی کالر به علت برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های زیاد در مولتی کالر، ممکن است کمی زمان بر باشد.  در نصب کاغذ دیواری بر روی مولتی کالر نیز، ابتدا باید سطح روی دیوار کاملا صاف و یک دست  شود. در اینجا زیرسازی ممکن است وقت زیادی را از ما بگیرد. پس از انجام زیرسازی مناسب و خشک شدن زیرسازی، میتوان اقدام به نصب کاغذ دیواری نمود. لازم به ذکر است که بیان کنیم هزینه این کار نسبت به سایر موارد بیشتر است.

 

 

نصب کاغذ دیواری بر سطوح چوبی

جالب است که بدانید که نصب کاغذ دیواری بر رویسطوح چوبی بدون نیاز به زیرسازی انجام می‌شود. البته اگر سطح چوبی مورد نظر شما مانند در کمد شکسته باشد و یا MDF روی درب کنده شده باشد در این صورت نیاز است که ابتدا این قسمت‌های آسیب دیده تعمیر شود، سپس اقدام به نصب کاغذ دیواری بر روی سطوح چوبی کنید.

نصب کاغذ دیواری بر سطوح فلزی

نصب کردن کاغذ دیواری بر روی فلزات نیز مانند سطوح چوبی نیاز به زیرسازی ندارد. از معایبی هم که میتوان به آن اشاره کرد این است که در صورت وجود برآمدگی روی سطوح فلزات، نمیتوانید آن‌ها را صاف و ترمیم کنید. اگر شما بر روی سطحی که دارای برآمدگی باشد کاغذ دیواری نصب کنید، برآمدگی آن کاملا مشخص بوده و جلوه خوبی را نخواهد داشت.

نصب کاغذ دیواری بر دیوار نم‌دار

نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار مرطوب و دارای نم را پیشنهاد نمی‌کنیم. البته کاغذ دیوارهایی نیز وجود دارد که بسیار با کیفیت بوده و در برابر مرطوب یا نم دار بودن دیوار، مقاومت خوبی دارند و کنده یا خراب نمی‌شوند. تنها مشکلی که وجود دارد این است که خیسی دیوار از روی کاغذ دیواری کاملا مشخص می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که بخشی از کاغذ دیواری تیره‌تر به نظر آید. قبل از اینکه دیوار مرطوب یا نمدار خود را کاغذ دیواری کنید، منشا رطوبت دیوار خود را پیدا کنید. مشکلاتی از قبیل خراب شدن ایزوگام پشت بام، نشت لوله آب و یا مشکل در لوله شوفاژ می‌تواند باعث رطوبت دیوار شود. بعد از آنکه علت رطوبت دیوار را پیدا کردید اقدام به تعمیر آن کنید و پس از خشک شدن کامل دیوار می‌توانید اقدام به کاغذدیواری کردن دیوار کنید.

 

 

کلام آخر

کاغذ دیواری را برای زیباتر کردن دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنید. پس لازم است که قبل از انجام این کار تمامی آسیب‌های موجود بر سطح را برطرف کنید. در این مقاله ما سعی کرده‌ایم که به شما آموزش‌های لازم را برای نصب کاغذ دیواری بر روی تمامی سطوح بدهیم. زیرسازی مهمترین اقدام قبل از نصب کاغذ دیواری به شمار می‌رود. به زیرسازی دیوار خود قبل از نصب دقت کافی را داشته باشید.

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.