انتخاب رنگ پارکت لمینیت در دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ پارکت لمینیت در دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ کف پوش یکی از مسائل مهم در دکوراسیون منزل به حساب می آید و تاثیر زیادی روی آن دارد .در نتیجه باید انتخاب رنگ کف پوش را به عنوان یک فاکتور مهم در انتخاب کف پوش قرار داد و آن را متناسب با دکور و چیدمان خانه و حتی رنگ کاغد دیواری ها انتخاب کرد. این کار، کار حساسی است؛ برای این که بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید باید درمورد مدل ها و رنگ های کف پوش تحقیق کرده و اطلاعاتی را در دست داشته باشید که آگاهانه و بهترین تصمیم را بگیرید. رنگ لمینیت بسیار در فضای خانه موثر است. در ادامه بیشتر در این باره توضیحاتی داده می شود .

انتخاب رنگ پارکت لمینیت بسیار مهم و همچنین سخت است. زمانی که شما پارکت لمینیتی را انتخاب و نصب کنید در صورتی که آن را دوست نداشتید کار آسانی نیست که بخواهید آن را تعویض کنید .توجه به مواردی که در ادامه می خوانید می تواند به شما در این زمینه کمک کند .

سبک دکوراسیون اتاق ها یا فضای خانه

رنگ کف پوش لمینیتی را که انتخاب می کنید می تواند متناسب با سبک و استایل اتاق ها یا فضای خانه باشد. اگر اتاق شما تم ساحلی دارد و چیدمان هایی با رنگ های روشن دارید می توانید از پارکت های لمینیت رنگ های روشن یا سفید استفاده کنید. ممکن است دکور خانه سبک سنتی داشته باشد، پیشنهاد می شود برای این مدل دکور از پارکت های لمینیت با رنگ های آلبالویی یا رنگ چوب بلوطی که دارای قهوه ای تیره مایل به جگری است، استفاده کنید. به عنوان مثال اگر دارای اتاق کار هستید که دکوراسیون آن به سبک مدرن است، می توانید از رنگ های خاکستری یا مشکی بهره ببرید. توجه به دکور فضاهای مختلف و انتخاب رنگ متناسب می تواند هماهنگی لازم را ایجاد کند .

 

 

 بعضی مواقع فضای رسمی و همچنین غیر رسمی نیز می تواند در انتخاب رنگ کف پوش لمینیت موثر باشد. معمولا برای انتخاب رنگ پارکت لمینیت متناسب با فضای رسمی از رنگ های تیره استفاده می شود و در فضای های غیر رسمی رنگ های روشن .

ولی باز هم مهم است بدانید که این بستگی به دکوراسیون آن فضا دارد .

تاثیر آثار هنری در انتخاب رنگ کف پوش مناسب

ممکن است شما جز افرادی باشید که دوستدار آثار هنری بوده یا حتی خودتان آثار هنری را خلق می کنید و آثار هنری در بیشتر فضای خانه شما به چشم می خورد .در ابتدا به نقاشی ها و تصاویر با دقت نگاه می کنید که ببینید بیشتر چه رنگ هایی در آن ها استفاده شده است. شما می توانید دو انتخاب داشته باشید ،پارکت های لمینتی را انتخاب کنید که رنگ های آثار هنریتان را چشم گیرتر کند یا این که ببینید رنگ های این آثار بیشتر با چه رنگ هایی از پارکت های لمینیت هماهنگی می کند؟ اگر دکور خانه شما ترکیبی از مدرن و سنتی باشد یا حتی ترکیب های دیگر، راحت تر می توانید رنگ پارکت لمینیت مد نظر خود را انتخاب کنید .

رنگ مبلمان ها

مبلمان ها از وسایلی هستند که مستفیم روی کف قرار می گیرند به همین علت باید به رنگ مبلمان ها و به رنگ پارکت لمینیت مورد نظر توجه کنید. سعی کنید رنگ لمینیت و مبلمان را یکی انتخاب نکنید زیرا بسیار یکنواخت و خسته کننده خواهد شد. اگر رنگ مبلمان ها تیره است، پیشنهاد می شود رنگ روشن را برای کف پوش لمینیت خود برگزینید یا بر عکس .

 

 

 سایز اتاق و فضایی که می خواهید پارکت لمینیت نصب کنید

برای انتخاب رنگ پارکت لمینیت مورد نظر خوب است که به سایز فضای خود توجه کنید. منظور این نیست که اندازه اتاق، کوچک یا بزرگ، مهم است؛ مهم این است که رنگ پارکت لمینیت بسیار روی سایز اتاق و احساسی که از آن می گیرید موثر است .اگر می خواهید فضایی با ابعاد زیاد از خانه را لمینیت کنید سعی کنید از رنگ های تیره استفاده کنید تا فضا را صمیمی تر نشان دهد. اگر می خواهید رنگ لمینیت را برای یک فضای کوچک مثلا اتاق های کوچک استفاده کنید ترجیحا از رنگ های روشن و طبیعی استفاده کنید زیرا معمولا رنگ های روشن نور را منعکس کرده و فضا را بزرگ تر و دلبازتر نشان می دهند .

سعی کنید همیشه کلیت دکوراسیون را در نظر بگیرید و هیچ وقت رنگ کف پوش خود را بر اساس یک اتاق خالی انتخاب نکنید. همان طور که گفته شد شما می توانید رنگ پارکت لمینیت را بر طبق سبک خانه، مبلمان و حتی آثار هنری خود مد نظر داشته باشید. رنگ ها بسیار می توانند در روحیات و احساسات شما موثر باشند .حتی نور طبیعی نیز می تواند در انتخاب رنگ کف پوش لمینیت شما تاثیر داشته باشد .

انتخاب رنگ مناسب پارکت لمینیت برای پذیرایی و اتاق خواب

همان طور که اشاره شد باید برای انتخاب رنگ به کلیت دکوراسیون اتاق مورد نظر توجه شود و فرمول خاصی برای این موضوع وجود  ندارد که حتما برای پذیرایی یا اتاق خواب باید از رنگ های خاصی برای کف استفاده شود. بعضی از افراد دوست دارند برای اتاق خواب خود از رنگ های گرم استفاده کنند تا به آن ها انرژی دهد و بعضی دیگر از رنگ های سرد برای آرامش دادن به آن ها. همچنین بعضی ها هم رنگ های روشن را برای مدرن بودنشان انتخاب می کنند. تمام این ها بستگی به سلیقه شما دارد که کدام رنگ را بسته به دکوراسیون اتاق انتخاب کنید.

 

 

 لازم به ذکر است که برای انتخاب کف پوش لمینیت فقط نباید به ظاهر و رنگ آن توجه کرد و موارد دیگری نیز هستند که باید آن ها را نیز مورد توجه قرار داد. از جمله کیفیت، مقاومت، ضریب سایش آن، برند و ... زیرا کف پوش لمینیتی را که نصب می کنید قرار است سال ها در خانه شما مهمان باشد و از آن استفاده کنید. مخصوصا قسمت هایی مانند سالن پذیرایی که رفت و آمد بیشتری وجود دارد بیشتر باید به کیفیت آن توجه کرد. سایت پالاز انواع لمینیت ها را در رنگ های متفاوت و بهترین برندها ارائه می دهد. در صورت نیاز می توانید رنگ های مورد نظر خود را به صورت آنلاین مشاهده و انتخاب کنید .

آخرین مطالب بلاگ

عواملی که قیمت لمینیت را تحت تاثیر قرار می‌دهند

امروزه اکثر مردم به فکر راه‌هایی برای تغییر دکوراسیون‌ منزلشان هستند اما به راستی چه تغییری می‌توانند فضای درونی منزل را به کلی دگرگون‌ کند؟ از آنجایی که کفپوش‌ها بیشترین سهم را در فضای یک ساختمان دارند و فضای بزرگی در هر منزل اختصاص به کف‌پوش دارد، اغلب مردم به سراغ تعویض کفپوش‌ها می‌روند. ابتدا باید در نظر داشت که چه نوع کفپوشی برای استفاده کم هزینه و به صرفه‌تر می‌باشد؟با توجه به آمار و تحقیقات...

مشاهده بیشتر >

ضخامت لمینیت ها

ضخامت لمینیت‌ها مهم‌تر از طرح و رنگ آن هاست. کفپوش لمینیت در انواع طرح‌های چوب های درختان تولید میشوند. ضخامت لمینیت‌های که در بازار جهانی موجود هستند عبارتند از: ۷میلی متر، ۸ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۲ میلی متر و ۱۵ میلی متر. شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که این تفاوت ضخامت‌‌ها به چه دلیل است؟ ساخت و تولید لمینیت‌ها یک فرایند چهار لایه است که شامل: لایه هسته، لایه زیرین، لایه دکور و لایه پوششی...

مشاهده بیشتر >

چرا لمینیت صدا می دهد؟

قطعا تا کنون درباره‌یِ صدا دادن پارکت‌های چوبی یا لمینیت‌ها شنیده‌اید و در خرید آن‌ها دچار دودلی شده‌اید. به نظر شما علت اصلی صدا دادن لمینیت‌ها در چیست؟ آیا همه کفپوش‌های لمینیت‌ بعد از مدتی دچار این مشکل می‌شوند؟ سوالاتی از این قبیل که مطرح‌ شد ممکن است سوال خیلی از شما‌ها باشد؛ اما اگر تا به حال به سراغ پاسخ این سوالات نرفته اید پس بهتر است تا پایان مقاله با ما‌ همراه باشید که تا حدودی ابهامات ...

مشاهده بیشتر >

آموزش اندازه‌گیری کف برای خرید لمینیت

همان طور که می‌دانید قبل از خرید پارکت‌های لمینیت باید با دقت مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کرد. اندازه‌گیری باید دقیق باشد و تمامی نکات لازم در آن رعایت شود. اگر شما یک اندازه‌گیری دقیق داشته باشید پارکت لمینیت شما بسیار زیبا دیده می‌شود. اگر شما قصد دارید که پارکت لمینیت خود را سفارش دهید، باید قبل از خرید، متراژ مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید.اندازه‌گیری کف محل مورد نظر کار بسیار راحتی می‌باشد...

مشاهده بیشتر >

ثبت نظر جدید


logo-gray
امروزه به دلیل مشغله فراوان و صرفه جویی در زمان، امکان خرید به صورت آنلاین، یکی از ملزومات زندگی محسوب میگردد.به این منظور سایت پالاز آنلاین در جهت پیشبرد هر چه بیشتر خدمات فروش و با هدف سهولت انتخاب و خرید محصولات پالاز برای مشتریان راه اندازی شده است.
logo-samandehi
پالاز آنلاین

    شعب :

    خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر نبش کوچه حافظی پلاک1719 مجتمع الماس هوم سنتر خانه پالاز شریعتی

    نمایش روی نقشه ارتباط با تلگرام ارتباط با واتس اپ
    کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وبسایت پالاز آنلاین محفوظ است.